home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2014/2015 - Luty

16-02-2015 - Ogólnopolski Konkurs : „Napisz błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce..."

ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ

Krajowy Instytut Akcji Katolickiej w Polsce we współpracy z Telewizją Polską S.A. zorganizował Ogólnopolski Konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej pod hasłem: „Napisz błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce, jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”.
Celem konkursu było: przybliżenie postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrioty, społecznika, obrońcy godności człowieka w 30. rocznicę jego męczeńskiej śmierci oraz kształtowanie postaw chrześcijańskich, patriotycznych wśród dzieci i młodzieży na przykładzie życia i działalności duszpasterskiej błogosławionego.
 6 grudnia 2014r. uczniowie naszej szkoły: Tomek Smoleń (kl.Va) i Maciek Kujawa (kl.VI), uczestnicy tego konkursu, na zaproszenie Akcji Katolickiej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w Szczecinie wzięli udział w grudniowym spotkaniu tego ruchu.
Po Mszy Świętej Archidiecezjalna Komisja Konkursu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce podsumowała zaangażowanie młodych ludzi i ich chęć poznawania postaci tego Polaka. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali poproszeni o przeczytanie swoich prac. Tomek i Maciek godnie reprezentowali Katolicką Szkołę Podstawową im. Świętej Rodziny. Ludzie zebrani w Kościele pw. Św. Józefa nagrodzili ich gromkimi brawami, a organizatorzy wręczyli uczestnikom nagrody. Chłopcom serdecznie gratulowano pięknej, chrześcijańskiej i patriotycznej postawy, a rodzicom umiejętności wychowywania swych dzieci w duchu Ewangelii.
Prace literackie powędrowały do Warszawy, a uczestnicy z niecierpliwością oczekiwali na ogólnopolskie rozstrzygnięcie konkursu.
16 lutego 2015, w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz”
W kategorii: szkoła podstawowa I miejsce zajął  Maciej Kujawa - uczeń kl. VI naszej szkoły.
Przed południem laureaci konkursu, spotkali się w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu z asystentem kościelnym Akcji Katolickiej ks. bp. Markiem Solarczykiem  i przedstawicielami Zarządu KIAK na czele z prezes Haliną Szydełko. Wszystkich przywitał gospodarz parafii, ks. proboszcz Marcin Brzeziński, który m.in. powiedział: „oby pamięć tego spotkania z osobą bł. ks. Jerzego Popiełuszki przyniosła Boże błogosławieństwo i była zachętą do kroczenia przez życie drogą prawdy”.
            Po spotkaniu w kościele wszyscy udali się do grobu bł. ks. Jerzego, gdzie złożono kwiaty.  Kolejną częścią programu dnia był wyjazd do gmachu telewizji przy ul. Woronicza, gdzie odbyła się uroczystość podsumowania konkursu i wręczenia nagród ufundowanych przez prezesa Zarządu TVP S.A., asystenta kościelnego AK i Zarząd KIAK.
 Atrakcją dla laureatów było to, że wszystko odbyło się podczas nagrania magazynu „Ziarno” przygotowanego przez Redakcję Programów Katolickich Telewizji Polskiej.
 Nagrody wręczali fundatorzy: prezes TVP Juliusz Braun, bp Marek Solarczyk, a w imieniu Zarządu KIAK prezes Halina Szydełko i wiceprezes Wiesław Smereczyński.  Fragmenty prac konkursowych czytała znana aktorka – Emilia Krakowska.

 Na zakończenie dzieci i młodzież zwiedziły siedzibę telewizji.

PRZJDŹ DO GALERII
14-02-2015 - Zimowy spacer

Tym razem - by wspólnie pospacerować - nie jechaliśmy gdzieś daleko, na obrzeża, do puszcz okalających Szczecin. Nie, nasze miasto ma ten przywilej, że tereny zielone są na przysłowiowe „wyciągnięcie ręki”. Postanowiliśmy to wykorzystać…


          Naszą sobotnią, zimową, wycieczkę rozpoczęliśmy obok Stadionu Miejskiego „Pogoni”. Mało kto wie, że stadion istnieje w tym miejscu już niemal sto lat! Naszym głównym celem były mniej znane parki: Park Stanisława Noakowskiego, Park prof. Bolesława Briksa oraz Park Romana Łyczywka.


         Podczas spaceru znaleźliśmy czas by przetestować różne urządzenia do zabawy oraz jedną ze słynnych, szczecińskich XIX-wiecznych, pomp. Poznaliśmy ciekawe drzewo - iglicznię pospolitą, której wielkie strąki z nasionami okazały się wspaniałymi „naturalnymi grzechotkami”. Widzieliśmy też m.in. zabytkowy zakład dla głuchoniemych oraz nietypowy basen przeciwpożarowy z osobliwą ozdobą.


Warto poznawać własne miasto, dlatego już dzisiaj zapraszam na kolejne wycieczki.

PRZJDŹ DO GALERII
25-02-2015 - Wyprawa klasy drugiej do Ostoi


Luty to nie tylko kolejny miesiąc nauki, to przede wszystkim kolejny miesiąc wypraw Tropicieli z klasy drugiej.

Tym razem odwiedzili Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi. Tu czekała na nich przemiła Pani Asia, która poprowadziła warsztaty dotyczące energii wiatru.Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest wiatr. Dyskutowali o pozytywnym i negatywnym oddziaływaniu wiatru na środowisko i życie człowieka. Poznali budowę i zasadę działania turbiny wiatrowej. Dowiedzieli się w jaki sposób określa się wiatr i jak wyznacza się jego siłę. Każdy z Tropicieli miał okazję własnoręcznie wykonać wiatraczek oraz pizzę według własnego pomysłu i preferencji smakowych.

Wszyscy pysznie się bawili i wiele nauczyli.

I ja tam byłam, zdjęcia zrobiłam, by wszyscy widzieli, co i ja zobaczyłam.PRZJDŹ DO GALERII
16-02-2015 - Dni bezpieczeństwa

 Tegoroczne DNI BEZPIECZEŃSTWA koncentrowały nasze zmysły wokół tematu bezpiecznego internetu. DBI 2015, który uroczyście obchodzony był w naszym kraju 10 lutego, po raz kolejny uświadomił, że BEZPIECZNY INTERNET TWORZYMY WSPÓLNIE.
    Piszę pozytywne komentarze, szanuję innych, zdobywam nowych znajomych.
    Hasło przewodnie ADD FRIEND - Nie hejtuję - zyskuję przyjaciół- zaangażowało uczniów do uczestniczenia w trzech rodzajach konkursów: plastycznym, technicznym i literackim. Powstały ciekawe przekazy plastyczne, teksty piosenek, nawet gra planszowa. Najciekawsze prace wezmą udział w etapie ogólnopolskim.
    Najmłodsi uczniowie wzięli udział w zajęciach, które zwróciły szczególnie uwagę dzieci na niebezpieczeństwa dnia codziennego. Wspólnie odkrywały zasady bezpiecznych zabaw, nauki i odpoczynku. 
    Dorośli z radością obserwowali odkrycia uczniów, a teraz z nadzieją towarzyszą młodym w doświadczaniu odkrytych prawd.