home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2016/2017 - Luty

04-03-2017 - Dzień otwarty szkoły

      W sobotę 4 marca gościliśmy w naszej szkole kandydatów na przyszłych uczniów. Rodzice mieli okazję zapoznania się z ofertą szkoły i uczestniczenia w lekcjach pokazowych, a dzieci wzięły udział w różnorodnych zabawach i zajęciach dydaktycznych. Spotkanie umilił występ szkolnego teatrzyku oraz słodki poczęstunek w naszej stołówce.

PRZJDŹ DO GALERII
13-02-2017 - Półkolonie zimowe


W dniach 13 - 17 lutego odbyły się półkolonie. Tematem przewodnim było nasze miasto Szczecin. Codziennie odwiedzaliśmy różne, ciekawe miejsca, a po powrocie do szkoły odbywały się warsztaty.

Pierwszego dnia zawitaliśmy do Jump Szczecin, czyli parku trampolin. Basen z gąbkami, koszykówka oraz inne atrakcje towarzyszyły podczas pobytu na trampolinach. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły gdzie wszyscy z wielkim apetytem zjedli obiad. Po południu uczestnicy półkolonii mieli okazję wysłuchać prezentacji i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat miasta Szczecin.

We wtorek zwiedzaliśmy miejsce pracy TVP3. Zobaczyliśmy studnio telewizyjne oraz dostaliśmy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Po powrocie korzystając z pięknej słonecznej pogody bawiliśmy się na boisku szkolnym. Natomiast w szkole graliśmy w znaną i lubianą grę - kalambury.

Następnego dnia pojechaliśmy do Pioniera - najstarszego kina na świecie. Pracownica kina opowiedziała nam o jego historii, a następnie obejrzeliśmy film Viplala. Po południu poznaliśmy kilka ciekawych doświadczeń, po czym odbyły się zajęcia sportowe na sali gimnastycznej.

W czwartek pojechaliśmy do Muzeum Techniki i Komunikacji. Zwiedziliśmy stare tramwaje, autobusy, samochody i inne pojazdy. Do niektórych z nich mogliśmy nawet wejść. Mieliśmy również okazje zobaczyć tam wiele różnych doświadczeń. Po powrocie w ramach obiadu piekliśmy kiełbaski na ognisku. Towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, dlatego korzystając z niej bawiliśmy się na boisku szkolnym. Po powrocie do szkoły czekał na nas quiz o Szczecinie.

W ostatnim dniu półkolonii udaliśmy się do klockarni. Odbyły się tam warsztaty gdzie budowaliśmy wszystko, na co wyobraźnia pozwalała. W szkole uczestniczyliśmy w grach i zabawach sportowych na sali gimnastycznej, następnie mieliśmy okazje odpowiadać na pytania z drugiej część quizu o Szczecinie.

Każdy uczestnik półkolonii dostał dyplom oraz drobne upominki. Mamy nadzieje, że każdy wrócił do domu z uśmiechem na twarzy.

PRZJDŹ DO GALERII
10-02-2017 - Poczta do Przyjaciela


10 lutego to dzień jak każdy inny, ale nie w naszej szkole...

W tym dniu obchodziliśmy Dzień Przyjaciela. Z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował akcję Poczta do Przyjaciela. Wysłanych zostało wiele listów, słodyczy a nawet pluszaków, po to by wyrazić naszym kochanym przyjaciołom jak bardzo są nam na co dzień potrzebni. Mamy nadzieję, że to nasze małe święto przekonało wszystkich, że przyjaźń to naprawdę cenna rzecz!

PRZJDŹ DO GALERII
08-02-2017 - Bal karnawałowy


8 lutego 2017 na poranną modlitwę zameldowali się rycerze, żołnierze, supermani, kowboje i muszkieterowie wraz z księżniczkami, damami, czarownicami, wróżkami, biedronkami, myszkami i innymi zwierzątkami. Co to za okazja? KARNAWAŁ 2017! Po modlitwie o dobrą zabawę, kolorowy korowód powędrował do sali gimnastycznej, ale trafił do Krainy Lodu. Po chwili na scenę wkroczyły dwa pingwiny. Mniejszy wydał się publiczności jakby trochę do kogoś podobny... Tak! To Hania Milewska z II A, zagrała z aktorami rolę małego pingwinka - kłamczuszka, którego oduczył kłamać przybyły do Krainy Lodu Święty Mikołaj. Zabawa w polarnej atmosferze była bardzo gorąca. Tańce, pląsy i korowody przeplatane były konkursami i konkurencjami między pingwinkami, a niedźwiedziami polarnymi. W młodszych klasach zabawa odbyła się w dwóch grupach: kl. 0, I, II A i II B z klasami III. Klasy starsze bawiły się na osobnej dyskotece prowadzonej przez disc jockeya - panią Kasię i konferansjera prowadzącego różne konkursy - panią Ulę. Karnawał uważamy za udany i już tęsknimy za następnym. Do zobaczenia za rok!

                                                                    

PRZJDŹ DO GALERII
27-02-2017 - Magia liczb - wycieczka kl.2b

     Pierwszy dzień po feriach nie był dla uczniów klasy 2b typowym dniem nauki. Najpierw pojechaliśmy do szczecińskiej Filharmonii na koncert Homo Musicus, na którym zgłębialiśmy tajniki pojęcia tempa w muzyce. Koncert okazał się ciekawy, ale wymagający. Zachwyt wzbudziła „złota” sala Filharmonii, w której niektórzy byli po raz pierwszy. Nie udało nam się znaleźć odpowiedzi na pytanie „Czy jest to prawdziwe złoto?”.

     Po koncercie podziwiając po drodze Bramę Królewską i pierwszego wiosennego krokusa, udaliśmy się na interaktywną wystawę „Magia liczb”. Tam okazało się, że matematyki można uczyć się przez doskonała zabawę – rozwiazywanie logicznych łamigłówek i zagadek matematycznych, odnajdywaniu matematyki w codziennych czynnościach.

Tak uczyć moglibyśmy się nawet na przerwach!

 

PRZJDŹ DO GALERII
04-02-2017 - Poznajemy tajemnice Stargardu 4.02.17

   Niedaleko Szczecina znajduje się prawdziwy „klejnot Pomorza”, innymi słowy „gwiazdozbiór gotyku”. Takimi nośnymi hasłami określa się trzecie co do wielkości miasto naszego województwa – Stargard. Ilość i klasa zabytków stargardzkich, zwłaszcza tych gotyckich, jest naprawdę imponująca (z tego powodu miasto włączono do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego).

  To jeden z najstarszych grodów w Polsce, starówka należy do najcenniejszych zespołów architektonicznych na Pomorzu a dodatkowo, jako jedna z nielicznych w kraju, otoczona jest pełnym pierścieniem plantów. Zespół Kolegiaty NMP Królowej Świata i murów obronnych wpisany jest na prezydencką listę Polskich Pomników Historii.

  Postanowiliśmy, w ramach weekendowych wypadów koła turystyczno-krajoznawczego, zobaczyć te skarby na własne oczy, poznać nieco bliżej ich historię i związane z nimi legendy…


PRZJDŹ DO GALERII
01-03-2017 - Spotkanie z policjantami


Nigdy nie jest za dużo mówić dzieciom jak powinny się zachowywać  i co robić, aby czuć się bezpiecznie i uchronić od złego. Klasy 0-3 miały spotkanie z panią policjantką, która uczyła jak dobrze, mądrze i bez narażania się na wypadek przeżyć ferie zimowe. Klasy 4-6 spotkały się z panem policjantem, który opowiadał o niebezpieczeństwach czyhających na młodych ludzi w internecie. Przykłady z życia i pracy Policji wywarły na uczniach duże wrażenie. 

PRZJDŹ DO GALERII
03-02-2017 - Dzień Języków Obcych

   W dniu 3 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Rozpoczęliśmy go modlitwą w języku angielskim, niemieckim i po łacinie. Następnie uczniowie napisali test językowy, najmłodsi zaś kolorowali ciekawe miejsca z różnych stron świata.

   Kolejnym etapem były prezentacje piosenek w języku niemieckim i angielskim. Wszyscy świetnie się bawili, oglądając swoich kolegów przedstawiających znane piosenki. Po występach starsze klasy zaprosiły wszystkich na degustacje potraw z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii i Niemiec. Oprócz pysznych dań można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy o poszczególnych krajach.

    Dzień Języków Obcych był bardzo udany, przyniósł wszystkim dużo uśmiechu bardzo zintegrował naszą szkołę.

PRZJDŹ DO GALERII