Home  I  KONTAKT
Do góry

Kronika szkolna

18/02/2018 - Bukowy kros górski

18.02.2018r. odbył się piąty bieg z cyklu BUKOWY KROS GÓRSKI im. JERZEGO KORZTA. Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej stanęli na starcie w licznej, ośmioosobowej grupie i w tej samej liczbie zameldowali się na mecie. Gratulujemy znakomitych wyników oraz zapraszamy na ostatni bieg w tym roku szkolnym, który odbędzie się 18.03.2018.

14/02/2018 - Poczta do Przyjaciela


Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Przyjaciela. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę do Przyjaciela. Za jej pośrednictwem uczniowie wszystkich klas wysłali sobie setki kolorowych listów i tysiące ciepłych słów. Rozsyłane były również słodkości i inne drobne podarki. Na przerwach nasi najstarsi koledzy sprzedawali czekoladowe pierniczki, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne.

 


22/02/2018 - Lekcja rycerska klasy 2
    W czwartek, wcześnie rano (czyli na godzinę przed rozpoczęciem codziennych lekcji) klasa druga bez oznak zmęczenia i zaspania wyruszyła do Muzeum Historii Szczecina do Ratusza Staromiejskiego. Tam czekała na nas pani Ewa, która wprowadziła nas w historię rycerstwa. 
    Dowiedzieliśmy się dlaczego rycerz nie uprawiał roli, dlaczego zbroja była wykuwana na miarę, dlaczego przykrywano ją materiałem, jak długo kandydat na rycerza przygotowywał się do swojej przyszłej roli i najważniejsze... dlaczego dziś nie ma już rycerzy. Opowieści pani Ewy z ogromnym zainteresowaniem słuchali nie tylko chłopcy. 
   Bogatsi o sporą dawkę wiedzy i jednego pasowanego rycerza wróciliśmy do szkoły w bajkowej, zimowej scenerii.