Home  I  KONTAKT
Do góry

Kronika szkolna

28/10/2016 - Bal Wszystkich Świętych

    

  W dniu 28 października w naszej szkole odbył się bal Wszystkich Świętych.

       Organizatorami balu była pani Ula Kolada oraz pani Monika Adamska i pani Monika Tur. Uczniowie przebrani byli za wybranych przez siebie świętych, o których potrafili często bardzo ciekawie opowiedzieć.  

       Bal był okazją do przedstawienia sylwetek wielu świętych, jak również był szansą do uczestniczenia we wspólnej zabawie. Hasłem balu były słowa: Zostań świętym! Już dziś!, które uzmysłowiły uczestnikom imprezy, iż każdy z nas może zostać świętym, musi tylko wybrać tę właściwą drogę.

       Bal był bardzo udany i wszyscy mile będziemy go wspominać.

                                                        

21/10/2016 - Pasowanie na czytelnika kl.I


     W piątek 21.10.016 pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników naszej szkoły. Zapewne już wiecie, że nasze pierwszaki całkiem dobrze czytają, doskonale wiedzą też jak należy obchodzić się z książką i jak zachowywać się w bibliotece. Każdy z uczniów klasy pierwszej znalazł interesującą dla siebie książkę i wypożyczył ją. Największą popularnością wśród dziewczynek cieszyły się "Pięciopsiaczki", chłopcy zainteresowali się książkami o historii. Jestem pewna, że pierwszaki pozostaną wiernymi czytelnikami nie tylko szkolnej biblioteki.

21/10/2016 - Szkolne wyjście na cmentarz

Cisza na cmentarzu


            Czy widziałeś kiedyś groby

            zapomniane i zniszczone?

            Czy widziałeś już mogiły

            przez paprocie ozdobione?

            Czy widziałeś też nagrobki

            z popękaną płytą?

            Czy widziałeś już mogiłę

            tylko mchem okrytą?

 

            Jeśli nie, to zaszyj się

            w najstarszej części cmentarza,

            zaopiekuj się grobami

            i pomódl się za Dusze,

            bo One modlą się za nami.

 

 

     Co roku uczniowie naszej szkoły w październiku idą na cmentarz ze zniczami, grabkami i sprzątają najstarsze i najbardziej zaniedbane groby. Mamy też w zwyczaju po posprzątaniu mogiły pomodlić się chwilkę za Duszę osoby spoczywającej w tym miejscu. Bardzo lubię te nasze szkolne wyprawy. Wspólne sprzątanie,  modlitwa, chwila refleksji.....i tak powstał ten wiersz.

                                                            Zosia Gołębiowska, uczennica kl. 5b

15/10/2016 - Poznajemy tajemnice Parku Brodowskiego


Tym razem na okołolistopadowy spacer wybraliśmy teren Parku Brodowskiego, czyli jeden z dawnych cmentarzy dzielnicy Drzetowo.

Drzetowo, wzmiankowane już w XIII-wiecznych dokumentach, przez wieki było spokojną wsią, ale potem wybudowano na jego terenie wielkie zakłady przemysłowe i już w 1900 r. zostało włączone w granice administracyjne Szczecina.                                       

Komunalny Cmentarz Drzetowski, obecny na mapach już w 1870 r. , funkcjonował do 1946 r. (według innych źródeł do 1949 r.). Nagrobki usunięto w latach 60-tych XX wieku, przekształcając nekropolię w park miejski (z zachowaniem dawnych podziałów kwaterowych).

Dlaczego Brodowski? Tuż po wojnie wobec Drzetowa używano określenia „Brodów” (od niemieckiej nazwy dzielnicy „Bredow”).

08/10/2016 - Rodzinne wyjście do Pleciugi kl.2b


    W sobotnie popołudnie 8 października 2016 r. uczniowie klasy 2b spotkali się w szczecińskim teatrze lalek Pleciuga. Nie była to ich pierwsza wizyta w tym miejscu, ale po raz pierwszy całej klasie towarzyszyli również rodzice i rodzeństwo.

     Spektakl pt. „Nie dość blada królewna”, który wszyscy obejrzeli, jest wyjątkowy. Zachwycił i dorosłych i dzieci. Najmłodsi oczarowani bajkową atmosferą, a rodziców skłonił do refleksji nad wagą rodzicielstwa i jego wpływem na losy pociech. Niektórzy z rodziców mogli też po raz pierwszy odwiedzić jeden ze szczecińskich teatrów i przekonać się, że nie jest on przeznaczony tylko dla dzieci.

     Po spektaklu wszyscy udali się na lody i inne smakołyki, dzieląc się wrażeniami z obejrzanego przedstawienia. 

 

14/10/2016 - Pasowanie pierwszoklasistów


14 października - to Święto Edukacji Narodowej i szczególne święto dla pierwszaków. Tego dnia zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Zanim to nastąpiło udowodnili wszystkim zgromadzonym tego dnia w kościele, że doskonale wiedzą, jak wygląda życie PRAWDZIWEGO UCZNIA. Każdy przyzna, że bywa pełne trudów i obowiązków. Uczeń KSP a na pewno pełen zapału do nauki PIERWSZOKLASISTA (przez duże pe) nie ugnie się przed żadnym ciężarem, nie przerazi się wyzwania, pokona największą trudność.

Moje wspaniałe pierwszaki z humorem, radością i talentem zaprezentowały swoją krótką inscenizację. Pochwaliły się także uzdolnieniami muzycznymi śpiewając piękne piosenki. Nikt nie ma już wątpliwości, że tacy uczniowie to prawdziwy skarb.

 

                                                                                                          Dumna wychowawczyni

                                                                                                               Małgorzata Piwko

14/10/2016 - Święto Edukacji Narodowej

ŚWIĘTO  EDUKACJI NARODOWEJ  to szczególnie uroczysty i ulubiony przez nas dzień w szkole. Wszyscy odświętnie ubrani, nasze panie piękniejsze niż zwykle... Po korytarzach biegają uczniowie w strojach galowych, z kwiatami w rękach w poszukiwaniu poszczególnych nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Po złożeniu życzeń, następuje najfajniejszy ciąg dalszy: NIE MA LEKCJI !  A co jest?  Każda klasa spotkała się ze swoją wychowawczynią na wspólnej słodkiej biesiadzie, mieliśmy musztrę wojskową z prawdziwymi żołnierzami oraz uczestniczyliśmy w koncercie pt. " Z wizytą w Hiszpanii". Muzycy w hiszpańskich strojach grali na saksofonie, gitarze i keyboardzie. Koncert prowadziła pani przebrana za hiszpankę i wprowadziła nas w świat flamenco i corridy. Niektórzy z nas odegrali nawet rolę byka, co przyszło nam wyjątkowo łatwo! Muzycy przypomnieli nam wiele znanych przebojów, a może niektórzy usłyszeli je po raz pierwszy? Koncert z hiszpańską muzyką bardzo nam się podobał.

Najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników szkoły!

14/10/2016 - Święto Edukacji - musztra

     

   Musztra – kilka żołnierskich wskazówek jak wyszkolić grupę w sprawnym wykonywaniu zadań i rozkazów. Taki niezwykły trening kolejny już rok urozmaicił Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole. Maszerowały wszystkie dzieci począwszy od zerówki po klasę szóstą. A nauczyciele zostali przeszkoleni w wydawaniu jasnych i konkretnych komend.

    Okazało się, że mamy bardzo zdyscyplinowanych uczniów i wyjątkowo łagodnych nauczycieli.

 

07/10/2016 - Dzień papieski

   

W piątek 7 października klasa 3a, podczas Mszy Św., wygłosiła krótki apel skierowany do naszej społeczności szkolnej. Apel nawiązywał do XVI obchodów DNIA PAPIESKIEGO, pod hasłem: BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA. Uczniowie zaśpiewali hymn ŚDM "Błogosławieni miłosierni". Przedstawili kilka faktów z Pisma Św. dotyczących uczynków miłosierdzia dokonanych przez Jezusa Chrystusa w czasie pobytu na Ziemi. Po to, abyśmy czynili dobro tak jak On. Apel zakończono ulubioną pieśnią św. Jana Pawła II- "Barką", którą zaśpiewali wszyscy zgromadzeni w Kościele.

03/10/2016 - Tydzień Pięknego Czytania


     Dni Książki w tym roku to 3 ciekawe tygodnie promujące czytelnictwo wśród uczniów. Za nami pierwszy – Tydzień Pięknego Czytania. Codziennie po modlitwie porannej na  przytulnej ławeczce zasiadał zaproszony spośród pracowników szkoły  gość i czytał młodszym uczniom bajkę lub fragment książki. Dzieciom chyba się to bardzo podobało, bo siedziały zapatrzone i wsłuchane w opowieści.

     Na zakończenie tygodnia, w piątek odbył sie konkurs pięknego czytania, w którym wzięli udział chętni uczniowie od klasy pierwszej do szóstej. Dzieci prezentowały umiejętność płynnego czytania z piękną interpretacją. Komisja miała naprawdę duży problem z wybraniem najlepszych.