home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2009/2010 - Czerwiec

01-06-2010 - Dzień Dziecka

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jakie święto obchodzimy tego dnia J. Z tej wspaniałej okazji wybraliśmy się trzema autokarami do bliźniaczej szkoły – Katolickiej Podstawówki im. Jana Pawła II w Podjuchach, by tam wspólnie świętować. Głównym punktem programu była super zabawa terenowa po lesie. Każda klasa, kierując się pozostawionymi znakami, musiała odszukać i wykonać różnego rodzaju zadania (przygotowane przez Agnieszkę Jelonek-Pawlik). Na miejscu, przy niesamowicie gorącym dopingu, wzięliśmy też udział w rozgrywkach piłkarskich (brawo dla wszystkich grających chłopców!!!). Po tych wyczerpujących emocjach przyszedł czas na ognisko, grochówkę, wspólną zabawę.

07-06-2010 - Zielone Szkoły

Bachorze koło Chojnic – tu wypoczywała klasa IV i wróciła zachwycona. Wśród atrakcji znalazły się m.in. wędrówki po Parku Narodowym Bory Tucholskie, wizyta w wyłuszczarni szyszek, wycieczka do Chojnic, przejażdżki łódkami, żaglówkami, paint-ball i mnóstwo innych ciekawych zajęć, których nie sposób wymienić... Jeśli ktoś jest ciekawy, niech popyta IV-klasistów.

 

Kowary - tam wybrały się połączone siły klas V, VIa i VIb; w programie znalazły się m.in. wizyta w najpiękniejszym Skalnym Mieście Europy (będącym Narodowym Rezerwatem Przyrody), spotkanie z obrzędami walońskimi, poznanie legend i podań związanych z Karkonoszami, Karkonoski Park Narodowy, zdobycie najwyższego szczytu pasma Rudawy Janowickie – Skalnika, wizyta w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska;

10-06-2010 - Wycieczki klas młodszych

Wycieczka klasy II do Berlina (w programie m.in. zwiedzanie Muzeum Przyrody i seans w formacie 3D filmu „Afrykańskie safari”). W wycieczce wzięło też udział wielu rodziców.

 

Tego dnia również klasy O i I opuściły szkolne mury udając się wspólnie aż do Nowin Wielkich koło Gorzowa Wielkopolskiego. A tam…warsztaty pieczenia chleba, wizyta w gospodarstwie leśnym, ciekawe eksponaty związane z zawodem młynarza i kowala, spotkanie z prehistorycznymi zwierzami w Parku Dinozaurów.

 

12-06-2010 - Pożegnalne ognisko

Dzień szczególny dla uczniów klasy III a, ich rodziców oraz wychowawczyni – pani Ani Śmietany. Ponieważ wkrótce przyjdzie im rozstać się po czterech wspólnych latach, w Glinnej (znanej z ogrodu dendrologicznego) odbyło się dziękczynno-pożegnalne ognisko …oj, wzruszająco, wesoło i smacznie było…

 

14-06-2010 - Wycieczka do Ogrodu Dendrologicznego

Wycieczka klasy III b do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach (w programie znalazły się także wizyta w Sanktuarium w Brzesku, zwiedzanie średniowiecznych pozostałości Pyrzyc i integracyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek).