home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2013/2014 - Grudzień

13-12-2013 - Kiermasz świąteczny

W piątek 13 grudnia odbył się kolejny już kiermasz świąteczny. Co roku można tam znaleźć ciekawe pomysły na świąteczne upominki. Pyszne słodkości, wspaniałe własnoręcznie wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli ozdoby świąteczne wprowadziły nas w prawdziwie przedświąteczny nastrój. Zwieńczeniem całej imprezy była aukcja kościoła, zbudowanego w całości z piernika (budowla w pełni jadalna!).  Szczęśliwymi właścicielami piernikowej dekoracji stała się uczennica z 2b. Życzymy smacznego! 


Integralną częścią kiermaszu świątecznego był pokaz umiejętności nabytych przez naszych uczniów podczas zajęć dodatkowych, odbywających się na terenie KSP.

 

Wśród zgromadzonej publiczności dało się zauważyć rodziców, nauczycieli, uczniów oraz rodzeństwo występujących. Wszyscy z uwagą śledzili pokazy i wspierali uśmiechem nieco stremowanych artystów, wszak dla wielu z nich był to pierwszy w życiu tak poważny występ…

 

Tę radosną dla oczu i uszu ucztę rozpoczęły najmłodsze dzieci (kl. 0 i I), trenujące taniec pod czujną opieką pana Marcela Miczałowskiego. Walc, makarena i mix bardzo skocznych rytmów wprawiły oglądających w bardzo dobry, zabawowy nastrój.

 

Równie niezapomnianych wrażeń dostarczył „Taniec śnieżynek” (fragment słynnego baletu Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów”). Dziewczęta, przygotowane przez panią Katarzynę Małecką, wystąpiły w profesjonalnych strojach baletowych (białe tutu) i urzekły widownię swoją delikatnością, wdziękiem, lekkością. Odnosiliśmy złudzenie, że naprawdę obserwujemy wirujące na wietrze płatki śniegu...

 

W kolejnym występie zaprezentowało się kilkunastu solistów gitarowych, tworząc na tę wyjątkową okazję jedyny w swoim rodzaju zespół. Pod kierunkiem pani Glorii Rondon i Małgorzaty Szcześniak uczniowie zagrali i zaśpiewali „Odę do radości”, „Panie Janie” oraz

„Cichą noc”.

 

Zwieńczeniem pokazów był spektakl „Zielony kapturek” wykonany przez młodsze koło teatralne, prowadzone przez panie Annę Śmietanę i Iwonę Sadowską-Żelazny. W roku tuwimowskim nie mogło zabraknąć akcentu poświęconego temu bliskiemu wszystkim polskim dzieciom twórcy, więc na zakończenie młodzi aktorzy pokazali „Rzepkę” i „Pana Tralalińskiego”.

 

Mam nadzieję, że niesamowity aplauz licznie zgromadzonej publiczności wynagrodził wszystkim występującym trudy prób, ćwiczeń, treningów…

 

                                                                                           Do zobaczenia za rok!

 

                                                                            

 

 

 

 

PRZJDŹ DO GALERII
12-12-2013 - Adwentowy Dzień Skupienia

To już nasz kolejny Adwentowy Dzień Skupienia -  który wpisał się w tradycję naszej szkoły.  12 grudnia 2013 roku klasa piąta i szósta uczestniczyła w wspólnej modlitwie.  Wędrówkę rozpoczęliśmy od Siekierek i spotkania z Matką Bożą Nadodrzańską Królową Pokoju, następnie  udaliśmy się na cmentarz wojenny w Siekierkach. Pan Marek Mulewski przybliżył nam historię tego wyjątkowego miejsca i opowiedział o młodych żołnierzach, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Z księdzem Marcinem odmówiliśmy modlitwę za zmarłych. Kolejnym punktem  naszego Adwentowego Dnia Skupienia to Chojna  oraz wspólna Msza Święta z nauką adwentową.

Wszyscy wróciliśmy do szkoły umocnieni i wdzięczni Panu Bogu za Jego obecność wśród nas.

PRZJDŹ DO GALERII
04-12-2013 - Wycieczka klasy 2b do lokomotywowni

4 grudnia klasa IIb odwiedziła kolejarzy w lokomotywowni - obecnie Cargo SA. Wizyta odbyła się z okazji niedawno minionego Dnia Kolejarza. Dzieci wręczyły gospodarzom piękne laurki i zdały egzamin z wiedzy o pociągach oraz patronce kolejarzy św. Katarzynie Aleksandryjskiej. Każdy w podziękowaniu otrzymał niebieski balonik.


Na początku zwiedziliśmy Izbę Pamięci, w której znajduje się wiele zabytkowych eksponatów związanych z koleją: lampy, telefony, czapki kolejarskie, dokumenty, zdjęcia, stara kasa biletowa, itd. Najbardziej podobały się wszystkim duże modele różnych pociągów.


Następnie uczniowie oglądali pracę w wielkiej hali napraw lokomotyw. Pan Marian, który był naszym przewodnikiem zrobił nam "karuzelę" na obrotnicy dla lokomotyw.


Największa atrakcja czekała na nas na końcu. Kolejarze wyjechali na obrotnicę jedną z lokomotyw, skierowali ją na odpowiednie tory i każdy z uczniów IIb kierował nią samodzielnie. Młodzi maszyniści mieli za zadanie ruszyć, jechać parę minut i zahamować.

Wszyscy byli bardzo dumni z siebie i z pewnością nie zapomną tych chwil do końca życia!


Na końcu obejrzeliśmy dwie wielkie makiety stacji kolejowych z bocznicami. Wycieczka była bardzo udana.

PRZJDŹ DO GALERII
06-12-2013 - Ho, ho, ho!

Ho! Ho! Ho!

 

Byłem w szkole wyjątkowej i spędziłem w niej kilka niezapomnianych chwilJ Takich szkół mało bo takich dzieci nie ma zbyt wiele! Mimo już sędziwego wieku, bawiłem się wyśmienicie. Były piosenki, tańce i oczywiście prezenty! I nawet ja, Święty Mikołaj z Miry, dostałem prezent, co mnie bardzo uradowało. Bo frajdą niebywałą jest obdarowywać innych ale i samemu zostać obdarowanym jest niezwykle miłe.

Śnieżynka też była zachwycona dziećmiJ Do zobaczenia za rok!

Śnieżynka i Święty Mikołaj

P.s. Wypatrujcie mnie jeszcze w Wigilię!  

PRZJDŹ DO GALERII