home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2014/2015 - Grudzień

19-12-2014 - Jasełka


Wiesz braciszku, Bóg jest miłością.
Nieważne jaki jesteś. 
Jezus po to przyszedł na świat,
abyś miał szansę się poprawić...
Tak, w odchodzącym roku 2014, brzmiało Jasełkowe przesłanie uczniów z klasy drugiej i piątej. Wspólnymi siłami, często wyrzekając się każdej wolnej przerwy, przygotowywali się, by przypomnieć naszej szkolnej wspólnocie, co w życiu jest najważniejsze. 
W tym jedynym w roku, wyjątkowym dniu, spotkaliśmy się by wspólnie przeżywać Misterium Bożego Narodzenia. Zabrzmiały kolędy, pastorałki i życzenia :
Jesteśmy wszyscy razem jak wielka rodzina, 
bo od tego miejsca zbawienie się zaczyna. 
Bądźmy dla siebie mili i weseli w każdej życia chwili.
Dostaliśmy miłość w darze i dopiero czas pokaże, 
że miłością można czynić cuda i że zawsze to się uda.
Daru miłości życzmy sobie nawzajem,
bo Ci są tylko szczęśliwi,
którzy dar ten znają...
PRZJDŹ DO GALERII
17-12-2014 - „The Snowman”


    „The Snowman” to tytuł anglojęzycznego przedstawienia, które uczniowie mogli zobaczyć 17-go grudnia 2014 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły. Spektakl przygotowała klasa 3b, reżyserem była pani Katarzyna Pospieszna.

     W tym dniu nasi uczniowie wcielili się w role Pani Hubbard oraz jej dzieci, które wraz z tytułowym Bałwankiem uczestniczyły w poszukiwaniu upragnionej Choinki. Ku wielkiej radości i zachwycie Pani Hubbard, misja powiodła się.

     W przedstawieniu można było usłyszeć wiele piosenek związanych z tradycją Bożego Narodzenia takich jak: Christmas Time, Jingle Bells, Christmas Tree czy We Wish You a Merry Christmas. Było ono również doskonałą powtórką świątecznego słownictwa, które uczniowie całej szkoły mieli okazję poznać na wcześniej specjalnie zaaranżowanych lekcjach języka angielskiego. 

17-12-2014 - Pierniczkowa wyprawa kl.0b


   W przededniu Świąt Bożego Narodzenia dzieci z klasy 0b miały możliwość poznania tajemnic związanych z wypiekiem jednego z tradycyjnych świątecznych smakołyków – pierników.

     Dowiedzieliśmy się między innymi tego, że nazwa piernika pochodzi od jednej z przypraw koniecznych do jego przygotowania – pieprzu. Prócz niego niezbędne są też miód, cynamon, goździki i imbir oraz pszenna i żytnia mąka. Niestety okazało się, że nie damy rady wykonać ciasta na najbliższe święta, bo przed upieczeniem powinno ono odczekać aż 12 tygodni (najlepiej w beczce).

    Całe szczęście mogliśmy przygotować swoje  pierniki z wcześniej przygotowanego! Okazało się to wspaniałą zabawą. Po wykonaniu wszystkich prac zostaliśmy dopuszczeni do przysięgi „piernikarzy”. Obiecaliśmy sobie też, że za rok znów przyjedziemy na te „smakowite” warsztaty. A może w czasie wakacyjnych wędrówek trafimy do Muzeum Piernika w Toruniu?
PRZJDŹ DO GALERII
11-12-2014 - Finał XVI-go Szczecińskiego Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej

 

11 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 35 odbył się finał XVI-go Szczecińskiego Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej. Zespół z naszej szkoły w składzie: Dominika Białek, Ola Lubkowska, Vanessa Kuleszo, Zuzia Burchard, Agnieszka Jaskuła, Pola Chrzanowska i Emilia Żygis zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!05-12-2014 - Wizyta Świętego Mikołaja


Ho! Ho! Ho!

 

    Byłem w szkole wyjątkowej i spędziłem w niej kilka niezapomnianych chwilJ Takich szkół mało, bo takich dzieci nie ma zbyt wiele! Mimo już sędziwego wieku, bawiłem się wyśmienicie. Były piosenki, tańce i oczywiście prezenty! I nawet ja, Święty Mikołaj z Miry, dostałem prezent, co mnie bardzo uradowało. Bo frajdą niebywałą jest obdarowywać innych, ale i samemu zostać obdarowanym jest niezwykle miłe.

Śnieżynka też była zachwycona dziećmiJ Do zobaczenia za rok!

Śnieżynka i Święty Mikołaj

P.S. Wypatrujcie mnie jeszcze w Wigilię!  

05-12-2014 - Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej Szkół i Przedszkoli Miasta Szczecina


    W dniu 5 grudnia odbyły się rejonowe przesłuchania Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej Szkół i Przedszkoli Miasta Szczecina. Udział w nich wziął zespół z naszej szkoły w składzie: Dominika Białek, Ola Lubkowska, Vanessa Kuleszo, Zuzanna Burchard, Agnieszka Jaskuła, Pola Chrzanowska i Emila Żygis z pastorałką "My też pastuszkowie". Emilka wystąpiła także w kategorii solistów śpiewając kolędę "Nie było miejsca dla Ciebie".

     Zarówno zespół jak i Emilia, jako solistka, dostali się do Finału! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

03-12-2014 - Wyjazd na przedstawienie do Schwedt


    Dnia 3 grudnia obie klasy piąte oraz klasa szósta wybrały się do teatru w Schwedt z zamiarem obejrzenia baśni scenicznej „Trzy złote włosy diabła” według braci Grimm. Była to sztuka dwujęzyczna, realizowana raz do roku w ramach współpracy polsko-niemieckiej.

   Przed wyjazdem oczywiście odpowiednio przygotowaliśmy się do przedstawienia. Na lekcjach języka niemieckiego zapoznaliśmy się z treścią baśni oraz ze słownictwem jej niemieckiej wersji. Poznaliśmy głównego bohatera Tima, który urodził się jako dziecko szczęścia oraz jego przygody w drodze do jaskini diabła. Nurtowało nas jedynie pytanie, czy udało mu się zdobyć tytułowe trzy złote włosy i poślubić bez przeszkód swą ukochaną królewnę.

    Uzbrojeni w tę wiedzę zasiedliśmy na widowni ciekawi widowiska. Było wspaniałe!

    Zachwyciła nas ciekawa scenografia, profesjonalne efekty świetlne i dźwiękowe i do łez rozśmieszył swoimi komentarzami Śmigłolot, który komentował najważniejsze wydarzenia w języku polskim.

    Na sali co chwilę wybuchały salwy śmiechu i aż żal nam było, gdy przedstawienie się skończyło. Liczymy na to, że nie była to nasza ostatnia wizyta w teatrze w Schwedt!

07-12-2014 - Pomoc mikołajkowa

  

   Miesiąc grudzień to czas oczekiwania i pisania listów do Świętego Mikołaja. Każde dziecko, duże czy małe, marzy o wizycie tego wyjątkowego gościa oraz o prezentach. W tym roku również trafiły do naszej szkoły  lisy dzieci z Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD w Darżu, Bielicach i Maszewie. To wielkie serce dzieci i rodziców z Katolickiej Szkoły Podstawowej sprawiło, że na ich twarzach  pojawił się uśmiech, a w sercach wiara, że ktoś o nich pamięta.

     W imieniu obdarowanych dzieci dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję i przynosili paczki, dary, a szczególnie dziewczynkom z klasy IV – Amelce, Weronice, Poli oraz dziewczynkom z klasy V B – Marysi, Julii, Jagodzie M. za towarzyszenie i pomoc Świętemu Mikołajowi. Bardzo dziękuję za wielkie serce oraz pomoc.

 


PRZJDŹ DO GALERII