home     ·       e-Dziennik     ·       +48 91 4826856

Kronika szkolna /

Rok szkolny 2018/2019 - maj

29-05-2019 - Zerówka i nietoperze

Jezioro Szmaragdowe i SCEE "Szmaragdowe - Zdroje" to ulubione miejsce zerówki do zgłębiania tajemnic przyrody. Tym razem poznawaliśmy tajemniczy świat nietoperzy. Największą atrakcją było przejście tajemniczymi podziemnymi korytarzami wykorzystywanymi dawniej przez żołnierzy a teraz będących miejscem zimowych noclegowisk nietoperzy. Po takiej wyprawie żaden nietoperz nam niestraszny!

24-05-2019 - Zerówka w bibliotece

W ostatni piątek uczniowie z zerówki odwiedzili oddział Miejskiej Biblioteki Publicznej na Pomorzanach. Pani Bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tym jak działa biblioteka. Pokazała też dział literatury dla najmłodszych oraz rozmawialiśmy o ulubionych utworach. Największą frajdą okazało się buszowanie wśród książek – każdy znalazł coś dla siebie.  Większość z uczniów postanowiła zapisać się do biblioteki!

25-05-2019 - Wiosna na Pomorzu

Tym razem wybraliśmy się na rajd o nazwie „Wiosna na Pomorzu”.  Choć przez kilka ostatnich dni padał deszcz, znalazła się spora grupka odważnych turystów, która ruszyła        w teren mimo niepewnej pogody.

Rozpoczęliśmy w dalekim Skolwinie, najdalej na północ wysuniętej dzielnicy naszego miasta.  Skolwin to bardzo stara osada, wzmiankowana w dokumentach już pod koniec XIII wieku. Tu poznaliśmy nieco bliżej postać zasłużonego dla Ojczyzny Generała Wojska Polskiego Mieczysława Boruty - Spiechowicza.

Spacer minął nie wiadomo kiedy… W otoczeniu bujnej zieleni, przy śpiewie ptaków, w przyjemnej atmosferze dotarliśmy na metę, gdzie zjedliśmy kiełbaski z rusztu i wzięliśmy udział w konkursach.                                                                                                                                                       

08-05-2019 - Indiańska wyprawa kl. 0 i 1 8.05.19

8 maja 2019 r. klasy 0 i 1 wzięły udział w „Indiańskiej wyprawie” do Trzebieży. Podczas wycieczki wszyscy mogli sprawdzić się w zmaganiach sprawnościowych, muzycznych i plastycznych. Każda klasa ruszyła również w teren odszukując wg. mapy zadań do wykonania. Można też było spróbować podpłomyków i kiełbaski z grilla. Do Szczecina uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

20-05-2019 - Zielona Szkoła kl.5

W dniach 20-24 maja klasy „V a” i „V b” pojechały na zieloną szkołę nad jezioro do miejscowości Jastrowie położonej w malowniczej okolicy Pojezierza Południowopomorskiego. Podczas wycieczki uczniowie pływali kajakami ,strzelali z wiatrówki i z łuku, wzięli udział w bitwie balonowej oraz w podchodach. Korzystając z uroku otaczających hotel lasów mieli też możliwość budowania szałasów. Wieczorne ognisko i zabawy były okazją do zintegrowania obu klas.

20-05-2019 - Zielona Szkoła - Klasy 4

Radowo Małe, niewielka wieś w powiecie łobeskim, była miejscem wypoczynku klas czwartych. Z zielonej szkoły wyjechaliśmy bogatsi o nowe doświadczenia m.in. strzelanie z łuku, pieczenie chleba czy malowanie na porcelanie. Przejażdżka beczkowozem czy walka w dmuchanych kulach na długą zostaną w naszej pamięci.

06-05-2019 - Ekologiczna wycieczka

Ekoport to punkt odbioru odpadów od mieszkańców miasta – tych trudniejszych, bardziej problemowych. Jak się przekonali uczniowie zerówki i klasy pierwszej, jest to również miejsce warsztatów mających na celu poszerzeniu wiedzy o segregacji śmieci. Zabawa była idealną forma poznania sposobów ochrony naszego środowiska.

Potem wszyscy udali się nad Jezioro Szmaragdowe na ognisko z pieczonymi kiełbaskami i swobodne zabawy na świeżym powietrzu.